fbpx

w.a.s.o.w.s.k.i / FOTOPLASTYKON

Teatr Collegium Nobilium

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Scena Ciśnień, ul. Piłsudskiego 67
data: 21 marca (czwartek) 2024, godz. 18:00 i 21:00
czas: 1 godz. 15 min.
bilety: 40 zł

scenariusz, reżyseria: Ewa Konstancja Bułhak
aranżacje, kierownictwo muzyczne: Olga Lisiecka
choreografia: Patrycja Grzywińska
scenografia, kostiumy: Kamila Bukańska
reżyseria dźwięku: Miłek Smyl
reżyseria światła: Karolina Gębska

Obsada
Karolina Gwóźdź – Julia; Olga Lisiecka – Lucy; Mary Pawłowska – Odchodząca; Wojciech Melzer – Gustaw; Tomasz Osica – Torrero; Mikołaj Śliwa – Tolo

Produkcja PPA: Karolina Wawrzyńczak

Jerzy Wasowski – o czym w obliczu legendy Kabaretu Starszych Panów niekiedy się zapomina – to nie tylko spółka autorska z Jeremim Przyborą. Genialny kompozytor był także aktorem, lektorem, inżynierem, akustykiem, dziennikarzem Polskiego Radia i pedagogiem, pracował ze znakomitymi artystami i artystkami Polski przedwojennej i powojennej.
Tytuł spektaklu to zapożyczenie z piosenki napisanej dla Hanny Skarżanki na potrzeby Kabaretu Szpak – jak w fotoplastykonie, każda melodia odsłania przed widzami / słuchaczami kolejny obrazek. Często pełen niespodzianek. A zatem: Wasowski znany (bo spektakl wypełniają niemal same hity) i nieznany jednocześnie (bo nikt wcześniej nie wykonywał tekstów Przybory, Młynarskiego i Broka całkowicie a capella, za cały teatralny kontekst mając charakteryzację, monochromatyczne kostiumy i kunsztowną chorografię).
Twórczością Mistrza Wasowskiego zafascynowana jestem od lat, ale ta praca jest dla mnie szczególna, bo zdecydowałam się opowiadać piosenkami Mistrza używając jednego instrumentarium: ludzkiego głosu, jego brzmienia i siły – mówi reżyserka Ewa Konstancja Bułhak. – Chcemy opowiadać o miłości, pasji, nadziei. Zapraszamy do świata jakości i czułości. Wrażliwości, dzięki której nasze sceniczne istnienie ma sens.

@ewakonstancjabulhak @olg.lisiecka @patrycjagrzywinska @kbukanska @mileksmyl @karokorred @karolina_gwozdz_ @marypawlowska @wojtek.melzer @tomaszosica @miksliw @ministerstwo_edukacji_nauki #nauka #naukaprzyszłościjużdziś

fot. Kamila Szcześniak

Font Resize
Ustawienia kolorów