fbpx

Klub Festiwalowy: MIR

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Scena Restauracja, ul. Piłsudskiego 67
data: 19 marca (wtorek) 2024, godz. 22:00
czas: 1 godz. 15 min.
bilety: 25 zł

Wystąpią: Bartosz Weber, Miłosz Pękala

po koncercie gra DJ Marcepan

Produkcja PPA: Michał Litwiniec

Pulsującą elektroniką duet MIR ilustruje „Solaris” Stanisława Lema, arcydzieło światowego sci-fi o słabości człowieka w życiu na Ziemi i bezradności w kosmosie.

To muzyka zimna jak Bałtyk w okolicach Helu w lutym, i tajemnicza, jak gorący cytoplazmatyczny ocean, który próbuje zrozumieć bohater Lema. Miłosz Pękala gra na perkusji i instrumentach perkusyjnych (akustycznych i cyfrowych), Bartosz Weber – na gitarze i samplerze. Formę syntezatorowo-eightisową, a więc przystępną, wirtuozersko łączą z żywiołem jazzowo-klubowej improwizacji.
Nie chcę nikomu wmawiać, że to także muzyka końca świata – ocenił MIR nieoceniony redaktor Bartek Chaciński z „Polityki”. – Jest na to zbyt pogodna. Ma w sobie coś z opowieści, które powinny się kojarzyć dobrze, a kojarzą mrocznie. To jak z nazwą grupy i jej rosyjskim źródłem. Miało się kojarzyć z pokojem, a kojarzyło się raczej ze specyficzną wizją porządku. A sam fakt, że po wizję przyszłości ciągle cofamy się dziś do czasów minionych, też jakoś nie poprawia nastroju.

 

fot. Michał Murawski

Font Resize
Ustawienia kolorów