fbpx

Najczęściej zadawane pytania. Rewia Drag Queen

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Scena Ciśnień, ul. Piłsudskiego 67
data: 13 czerwca 2021, godz. 18:00 i 21:00
bilety: 1 zł, dostęp online (na żywo, 21:00): 5 zł
spektakl dla widzów 16+
dym

spektakl Teatru Novy Ruch / scenariusz: Agnieszka Charkot, reżyseria: Piotr Soroka, choreografia: Agnieszka Dziewa, kostiumy: Adam Królikowski, muzyka: Szymon Tomczyk, reżyseria światła: Grzegorz Hexel, asystentka reżysera Patrycja Wróbel
obsada: Twoja Stara, Savannah Crystal, Sir Johnny d’Arc, Eloy Moreno Gallego
muzycy: Przemysław Barski, Dawid Pawlukanis, Szymon Tomczyk

produkcja PPA: Joanna Zabuska


Szykuje się niezły skandal, bo na światło dzienne wyjdą tajemnice, o których milczą wszystkie bajki świata. Kto wie, jak wygląda życie prawdziwej królowej, a nawet trzech, w Polsce, kraju na pograniczu rzeczywistości i science fiction? Czy królowym uda się przejąć władzę, zdobyć sławę, pieniądze, prawdziwą miłość i jeszcze uratować wszechświat? Czy poza manną z nieba posypie się też brokat? Czy bruk polskich ulic gotowy jest na ich szpilki? A w razie czego, czy NFZ zapewni odpowiednią rehabilitację skręconym kostkom? Czy jesteśmy gotowi na bal bez muzyki Zenka Martyniuka?
Czy uda się odpowiedzieć na wszystkie przedwyborcze pytania i spełnić obietnice?
Najczęściej zadawane pytania. Rewia Drag Queen to opowieść o spełnianiu marzeń i inności, ale przede wszystkim o sławach polskiej sceny Drag Queens – Twojej Starej, Savannah Crystal i Sir Johnny dArc, którym towarzyszyć będzie Eloy Moreno Gallego.

Novy Ruch Teatr to jeden z najmłodszych teatrów na wrocławskiej mapie kulturalnej.

Niezależny, nierepertuarowy teatr powstał z potrzeby mówienia o sprawach ważnych i mniej ważnych. Novy jest chęcią zmierzenia się z własną wizją na teatr, jest polem do nieograniczonego eksperymentu i miejscem spotkania z widzem – drugim człowiekiem.

Twórcy i zespół Novego poszukują w różnych formach ruchowej ekspresji – od pantomimy po taniec. Ruch jako podstawowy środek ekspresji traktowany jest bardzo szeroko, ale jego głównym zadaniem i celem jest i będzie narracja i silne zakorzenienie emocjonalne.

Novy zadebiutował w styczniu 2015 roku premierą „Macht mir Spaß”, przedstawienie pokazywane było m.in. w: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Bytomiu i Wrocławiu. W maju reprezentował Wrocław podczas Tygodnia Kultury Polskiej w ramach Expo 2015 w Mediolanie z miniaturą „Say Hello!”. W grudniu odbyła się premiera przedstawienia  2015 „Spirit” w ramach programu mikroGranty ESK Wrocław 2016.

Na początku 2016 roku Novy Ruch Teatr został nominowany do nagrody EMOCJI 2016, którą przyznaje Radio Wrocław Kultura za Debiut Roku oraz do nagrody WARTO 2016, którą przyznaje Gazeta Wyborcza Wrocław. Novy znalazł się również w plebiscycie 30 Kreatywnych Wrocławia, który organizuje portal Wroclaw.pl.


fot. Tomasz Walków / PPA

Font Resize
Ustawienia kolorów