fbpx
grafika z Tukanem na szarym tle

Nurt OFF 2021

Konkurs w Nurcie OFF składa się z dwóch etapów. Najpierw, na kilka miesięcy przed festiwalem, ogłaszamy konkurs na scenariusz i z przedstawionych propozycji wybieramy do realizacji te najbardziej interesujące. Każda z grup otrzymuje od nas wsparcie organizacyjne i finansowe (do 10 tysięcy złotych), by w drugim etapie – w czasie Przeglądu – mogła zaprezentować publiczności i jury swój spektakl.

W tym roku do nagród OFF pretenduje sześć spektakli: „Najczęściej zadawane pytania. Rewia Drag Queen”, Novy Ruch Teatr, reż. Piotr Soroka, „Bronisław Piłsudski Was Here. Musical na wałki”, Fundacja Pomysłodalnia, „Kwadrat”, reż. Ewa Kaim, „Mury krzyczą albo Uliczna śpiewka”, reż. Magda Drab, „Śmierć Człowieka-Wiewiórki”, reż. Robert Traczyk, „Biała szmata”, reż. Magdalena Nykiel.

Statuetkę Tukana OFF i 10 tysięcy złotych otrzymają realizatorzy spektaklu wskazanego przez jury, w którego skład wchodzą:

Agata Saraczyńska
Dziennikarka, historyczka sztuki, przez wiele lat związana z „Gazetą Wyborczą”, recenzentka życia kulturalnego Wrocławia i nie tylko, pasjonatka dizajnu oraz sztuki ogrodów.

Grzegorz Laszuk
Projektant, animator sceny alternatywnej, reżyser, lider legendarnej grupy parateatralnej Komuna/Warszawa, autor plakatów sztuk wystawianych przez Teatr Rozmaitości i identyfikacji wizualnej TR Warszawa.

Tomasz Leszczyński
Aktor, wokalista, tancerz, kompozytor, aranżer. Od 2004 roku aktor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Finalista PPA 2005. Poza intensywną pracą w teatrze zajmuje się również komponowaniem muzyki teatralnej.

Filip Zawada
Muzyk, poeta, pisarz, fotograf, performer, reżyser i aktor. Grał m.in. w zespołach AGD, Pustki i Indigo Tree. Kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, współpracował z Przemysławem Wojcieszkiem, Bodo Koxem, Pawłem Palcatem.

Statuetkę Tukana Publiczności OFF wybiera publiczność spektakli offowych drogą tajnego głosowania.

Font Resize
Ustawienia kolorów