fbpx

Marcin Świetlicki i Zgniłość

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Scena Restauracja, ul. Piłsudskiego 67
data: 22 marca (piątek) 2024, godz. 22:00
czas: 1 godz. 10 min.
bilety: 25 zł

Wystąpią: Michał Wandzilak – parapety, Michał Jan Ciesielski – saksofony, Maciej Sadowski – kontrabas preparowany, Dawid Lipka – trąbki, Tomasz Koper – batterie, perkusjonalia, Mariusz Czubaj – saksofon heroiczny, Marcin Świetlicki – wrzaski

po koncercie gra DJ Siwy

Produkcja PPA: Michał Litwiniec

Ogólnopolska Zgniłość to spin-off krakowskich Świetlików, a jej kluczowymi postaciami są poeta Marcin Świetlicki i pianista Michał Wandzilak, którym w realizacji muzyczno-słownych celów poza formacją macierzystą towarzyszą instrumentaliści z Trójmiasta oraz prof. Mariusz Czubaj, warszawski antropolog i pisarz, amatorsko i heroicznie – jak sam to kiedyś określił – grający na saksofonie.
Swoją muzyczną trajektorię Zgniłość określa jako postpostironiczny-postzimnofalowy-postyass. Jak na jazzowo-rockową supergrupę przystało, zespół sporadycznie nagrywa i wydaje płyty, ale jego żywiołem są koncerty (czy może raczej: happeningi). Wszystko miesza się tu z wszystkim, z naciskiem na kontrolowany chaos, ale cokolwiek by się wydarzyło, zblazowane melorecytacje Świetlickiego zawsze obronią się jako gatunek sam w sobie. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś przy niektórych kawałkach nie umrze ze śmiechu, a podczas zbiorowej improwizacji połączonej z rozwałką instrumentów nie dostanie przypadkowym odłamkiem.

 

fot. Karol Pęcherz

Font Resize
Ustawienia kolorów