fbpx

Pussy Riot: Riot Days

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Duża Scena, ul. Piłsudskiego 67
data: 12 czerwca 2021, godz. 19:00
czas: 65 min bez przerwy
bilety: 50 i 60 zł, dostęp online (na żywo): 15 zł
koncert z napisami w języku polskim
spektakl dla widzów 16+

 
występują: Viktoria Naraxsa, Taso Pletner, Kot, Mineral


Riot Days to coś więcej niż koncert – to coś pomiędzy porywającym teatrem muzycznym, który przygważdża Putina, jazzowo-punkrockowym recitalem i pokazem filmowym wstrząsającego thrillera – pisał The Guardian o prezentacji na Edinburgh Fringe.

Nienawidzą ich (z wzajemnością) prezydent, premier i cały aparat przemocy Federacji Rosyjskiej, wyklina je Cerkiew i lekceważą tzw. zwykli obywatele kraju, w którym dysydenci zawsze ryzykowali więcej niż gdzie indziej, a na niepokornych artystów zwykło się patrzeć z politowaniem oraz – jednak! – z odrobiną podziwu.

Nie do końca wiadomo, kto wejdzie na scenę, czego będziemy świadkami (koncert punk rockowy? obrazoburczy performance? zlot czarownic z ruchu pro choice?) i w którą stronę wspólnie uniesiemy pięści. Pussy Riot są głośne w formie, zdecydowane w poglądach i wyraziste w treści, a swoją działalność publiczną w ojczyźnie i za jej granicami traktują z powagą, którą doceniają czynownicy Władimira Putina, regularnie umieszczając liderki kolektywu w aresztach, więzieniach i koloniach karnych.

A zatem: każdy może rozrabiać. To będzie demonstracja, na której trzeba być i dać z siebie wszystko. A przynajmniej: zedrzeć gardło.

Odwiedź Pussy Riot na FB


Fot. Denis Sinyakov

produkcja PPA: Natalia Szlachtowicz

Font Resize
Ustawienia kolorów