fbpx

Po światach. Poświatowska na głos i skrzypotrąby [wydarzenie towarzyszące]

miejsce: Dolnośląskie Centrum Filmowe (Kino DCF), sala Warszawa, ul. Piłsudskiego 64a
data: 15 czerwca 2021, godz. 19:00
czas: 60 min
bilety: 25 zł, do nabycia w DCF

występują: Emose Uhunmwangho – głos, Beata Wołczyk – skrzypotrąba, Emilia Danilecka – cellotrąba, Joanna Trzaska – skrzypotrąba, Dariusz Wołczyk – altotrąba, Piotr Hałaj – tuba, suzafon, dzwonki


Widzowie Przeglądu Piosenki Aktorskiej doskonale zapewne pamiętają spektakl „Baśniowe Skrzypotrąby”, który zdobył Tukana Publiczności Off  i za który Emose Katarzyna Uhunmwangho otrzymała wyróżnienie Jury Off podczas 40. PPA.

Teraz Emose Uhunmwangho i skrzypotrąby powracają z nowym, autorskim projektem realizowanym wspólnie z Dolnośląskim Centrum Filmowym.

W „Po światach. Poświatowskiej na głos i skrzypotrąby” nieco zapomniana poezja Haliny Poświatowskiej na nowo wybrzmiewa w aranżacjach muzycznych. Treść wierszy jest całkowicie odarta z patosu. Poświatowska żyła trzydzieści dwa lata, prawie dwadzieścia spędziła w szpitalach. Właśnie w jednym z krakowskich szpitali tamtejszy profesor zauważył talent pacjentki, a w ślad za odkryciem przyprowadził do niej Wisławę Szymborską. To opowieść o miłości i śmierci, ale przede wszystkim o konieczności czerpania radości z danego nam życia. Mądrość i piękno codziennych doświadczeń uwypuklają niecodzienne instrumenty: skrzypce J.M. Stroha, tuba, suzafon, dzwonki. Kwintet tworzą absolwenci akademii muzycznych: Beata Wołczyk, Emilia Danilecka, Joanna Trzaska, Dariusz Wołczyk, Piotr Hałaj.

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z poezją Poświatowskiej, zjawiskowym głosem Uhunmwangho i unikatowym brzmieniem skrzypotrąb. Wydarzeniu towarzyszyć będą prace malarskie i projekcje graficzne stworzone specjalnie na tę okazję przez artystkę.

Przedsięwzięcie jest realizowane ze środków pochodzących ze stypendium Miasta Wrocławia.

Font Resize
Ustawienia kolorów