fbpx

Otwieramy Konkurs Off na #42PPA

42. Przegląd Piosenki Aktorskiej odbędzie się w dniach 18-27 marca 2022, czas więc najwyższy ogłosić konkurs na najlepszy spektakl Nurtu OFF. Na zwycięzców czeka statuetka Tukana Off i 10 tysięcy złotych!

Na czym polega konkurs?

Konkurs Off na PPA składa się z dwóch etapów: w pierwszym ocenia się scenariusze, w drugim – gotowe spektakle.

Do 19 listopada 2021 czekamy na scenariusze spektakli offowych: eksperymentalnych, nowatorskich, proponujących nową wizję piosenki. Spośród nadesłanych propozycji wybieramy do realizacji najciekawsze propozycje, a ich twórcy otrzymują wsparcie organizacyjne i finansowe (do 12 tysięcy złotych).

W drugim etapie, podczas festiwalu, publiczność i jury ogląda gotowe spektakle i nagradza wybrane spektakle. Werdykt ogłosimy podczas Koncertu Finałowego 42. PPA, w dniu 25 marca 2022 roku.

Nagrody

W pierwszym etapie nagrodą jest wybór scenariusza i pomoc (finansowa i organizacyjna) w produkcji spektaklu.
Główną nagrodą w konkursie jest Tukan Off i 10 tysięcy złotych. Jest też Tukan Publiczności Off – nagroda widzów PPA.


Mówi Cezary Studniak, dyrektor artystyczny PPA:

Dożyliśmy czasów, w których sami przed sobą i przed publicznością musimy uzasadniać sens robienia teatru w ogóle. Są wśród naszych widzów tacy, którzy i słowem, i czynem deklarują, że tęsknili, że jesteśmy im potrzebni, że nadal chcą i będą nas oglądać. Ale są też i ci, którzy – może  z lęku, może z braku środków, może z nowych, internetowych przyzwyczajeń nabytych podczas lockdownów – nie wrócili do nas. Warto więc o tym porozmawiać: czy żywy teatr ma sens, czy jeszcze działa i co dziś znaczy. Na ile jest w stanie zainspirować odbiorcę do refleksji, do działania.

Drodzy twórcy, potencjalni uczestnicy konkursu: pamiętajcie, że nie będziemy Was w żaden sposób ograniczać ani cenzurować. Niech Wasze błyskotliwe, przemyślane i znaczące spektakle otwarcie powiedzą nam wszystkim to, co powinniśmy o naszej rzeczywistości usłyszeć.


Jak wysłać zgłoszenie?

Na scenariusze czekamy do dnia 19 listopada 2021 r. do godz. 12.00. Można je dostarczyć:

• osobiście albo pocztą na adres: Teatr Muzycznego Capitol, ul. Piłsudskiego 67, 50-019 Wrocław
• emailem na adres: [email protected]
w każdym przypadku z dopiskiem „Nurt OFF 42. PPA”

Regulamin konkursu i wszystkie niezbędne formularze* znajdziecie tu:

teatrcapitol.box.com/42PPA-konkurs-off

*Radzimy rozpocząć od lektury regulaminu, a następnie przejść do folderu z załącznikami, by wypełnić Formularz Zgłoszeniowy (załącznik 1) i kolejne dokumenty.


Na zdjęciach: u góry – Laureat Tukana Off, Najczęściej zadawane pytania. Rewia Drag Queen, fot. Tomasz Walków / w tekście – wyróżnienie jury, Mury krzyczą albo uliczna śpiewka, fot. Tomasz Walków / laureat Tukana Publiczności Off, Kwadrat, fot. Łukasz Giza

Font Resize
Ustawienia kolorów