fbpx

OFF: Polskie Halloween

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Scena Ciśnień, ul. Piłsudskiego 67
data: 19 marca 2022, godz. 18:00, 21:00
czas: ok. 90 min bez przerwy
bilety: 1 zł
spektakl dla widzów 18+
dym

Tekst: Leena Makoff, reżyseria: Agnieszka Małgowska, dramaturgia: Kolektyw: Zakład Pracy Zdalnej (Leena Makoff, Agnieszka Małgowska, Karolina Micuła), scenografia, kostiumy: Monika Skomra

Obsada: Karolina Micuła, Monika Rak, Kaja Janiszewska

Produkcja PPA: Grażyna Górka

Spektakl to swobodna wariacja scenariusza teatralnego Leeny Makoff. Jest opowieścią o zmierzchu patriarchatu, mierzeniem się z polskością w kampowej stylistyce i wyrazem sprzeciwu wobec nacjonalizującej się rzeczywistości.

„Polskie Halloween” artystycznie rozwija hasło, widniejące na jednym z kartonów niesionych podczas protestów Strajku Kobiet: „W Halloween przebiorę się za Polskę”. Jednocześnie odbija realną sytuację w Polsce 2015-2021 i przechwytuje polską tradycję dziadów, stając się „zamachem” na polskie wartości, zsyntetyzowanym obrazem polskich demonów, reprezentujących różne aspekty opresji społecznych.

Spektakl zaprojektowany jest jako kampowe misterium, rodzaj katharsis, rytualne uwolnienie z narodowego archetypu zarówno bohaterek, a może i publiczności. Ma nieść nadzieję na zmianę w duchu feministyczno-queerowej rewolucji. Zapowiada Nowy Początek.


Fot. Emilia Oksentowicz


Zdjęcia ze spektaklu: Tomasz Walków / Teatr Muzyczny Capitol

Font Resize
Ustawienia kolorów