fbpx

Kumbia Mać

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Klub Festiwalowy, ul. Piłsudskiego 67
data: 18 marca 2022, 21:30
bilety: 20 zł
po koncercie gra DJ Endless

Cokolwiek by się działo, piosenka, tequila i taniec są dobre na wszystko. Jak wiadomo, Europejczycy spomiędzy Odry i Buga mają w tej sprawie zdanie podobne do mieszkańców Ameryki Południowej, z tą różnicą, że u nas wódka z kaktusa ustępuje popularnością wódce z ziemniaka. Pozostałe różnice, w tym kulturowe, w gruncie rzeczy są iluzoryczne.

Kumbia Mać to dziesięć osób z pięciu różnych krajów: z Chile, Polski, Hiszpanii, Francji, a ostatnio również z Kuby. Międzynarodowy kolektyw śpiewaczo-instrumentalno-taneczny, z naciskiem na to ostatnie, bo chodzi o zdrową rekreację z udziałem publiczności, istnieje od 2015 roku.

Tworzą go przyjaciele, którzy wspólnie grają cumbię – muzykę powstałą w rejonie karaibskiego wybrzeża Kolumbii z muzycznego i kulturowego połączenia rdzennych mieszkańców, przywiezionych z Afryki niewolników oraz Hiszpanów podczas epoki kolonialnej.

Kumbia Mać pierwszy koncert zagrała w Księgarni Hiszpańskiej Elite we Wrocławiu, ale jej specjalnością są występy w plenerze oraz lokalach z dużym i możliwie trwałym parkietem. Zespół dobrze znają bywalcy Casa de la Musica, Mleczarni, Kalaczakry, Starego Klasztoru, Zaklętych Rewirów i Firleja, warszawskiego Dzika oraz łódzkiego Niebostanu.

Słowem: jak świat długi i szeroki, a będzie jeszcze weselej!

Juan Carlos Hechavarria „Juanky” – Vocal
Maciej Blejzing – puzon
Dawid Rejniak – trąbka
Paweł Lemański – piano / saksofon
Laurent Pardon – gitara
Oriol Campos – bass
Osmar Pegudo – instrumenty perkusyjne
Darek Mikłasz – instrumenty perkusyjne
Carlos Fuente – instrumenty perkusyjne

produkcja PPA: Michał Litwiniec, Filip Surowiak

Font Resize
Ustawienia kolorów