fbpx

Kora. Boska

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Scena Ciśnień, ul. Piłsudskiego 67
data: 27 marca (poniedziałek), godz. 18:00, 21:00
czas: 1 godz. 40 min bez przerwy
bilety: 90 zł
dla widzów 16+
stroboskop
dym
bardzo głośne dźwięki

Największe przeboje Maanamu śpiewane przez Katarzynę Chlebny


scenariusz i reżyseria: Katarzyna Chlebny, scenografia i kostiumy: Łukasz Błażejewski, aranżacje: Paweł Harańczyk, ruch sceniczny: Karol Miękina, charakteryzacja: Artur Świetny

obsada: Katarzyna Chlebny, Piotr Sieklucki, Łukasz Błażejewski, Paweł Rupala


U wrót Nieba – które jest jak malowane – na Korę czekają trzy Maryjki. Zaprowadzą ją przed Sąd Ostateczny, gdzie zaśpiewa o życiu pełnym cudów i koszmarów.

Matka Boska Częstochowska to Wiara (oraz Kościół, Polska, polityka i system). Matka Boska Fatimska to Nadzieja (oraz naiwność, czystość, dziecko i tęsknota). Matka Boska z Guadalupe to Miłość (oraz muzyka, szaleństwo i indiański trans).

„Polonia Christiana”: Sztuka poświęcona ateistycznej wokalistce zespołu Maanam zawiera bulwersujące przedstawienie motywów maryjnych, nawiązujące do transwestytycznej subkultury drag queen.

Teatr Nowy Proxima w sprawie petycji „Stop bluźnierstwom!”, skierowanej do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Spektakl jest metaforyczną opowieścią o poszukiwaniu utraconych wartości. Stanowi piękną i przejmującą metaforę poszukiwania własnej tożsamości i miłości do utraconej matki. Użyte figury Matek Boskich służą artystycznej kreacji i w żaden sposób nie naruszają uczuć religijnych.

MKiDN: Uwagi w sprawie działalności teatru należy kierować do Prezydenta Miasta Krakowa.

Wobec braku spektakularnej reakcji prezydenta Krakowa, minister dyskretnie odebrał teatrowi dotację, czym naruszył jego finanse, ale nie reputację, a samemu spektaklowi – i bez tego głośnemu i kolorowemu – przydał krajowego rozgłosu.

Zaprawdę, dla ulepionych z samego dobra obrońców moralności Polska to kraina z horroru, a nie Niebo, choćby i szarobure.

@teatrnowyproximakrakow @piotr_sieklucki @papinamcqueen @blazejewski.art @kasiachlebny
#koraboska #teatrnowyproximakrakow


fot. Marcin Oliva Soto

 

Font Resize
Ustawienia kolorów