fbpx
koń z liter PPA i tukan

Konkurs i plakat

Krwiobieg Przeglądu Piosenki Aktorskiej przez cały czas pulsuje, tym intensywniej, im bliżej do 42. edycji. Na nieco ponad trzy miesiące przed jej rozpoczęciem, poddajemy ten żywy i dziarski organizm PPA podwójnej próbie, podnosimy ciśnienie emocjami, jakie budzi Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki oraz pozytywnymi bodźcami wizualnymi.

Najpierw to, co teraz najważniejsze: rusza nabór zgłoszeń na Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Zapraszamy aktorki/aktorów, wokalistki/wokalistów, studentki/studentów wyższych szkół teatralnych i muzycznych z Polski i z zagranicy, a także wszystkich chętnych, którzy skończyli 18 lat.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki: s.teatr-capitol.pl/42-KAIP

Tam też jest do pobrania formularz zgłoszeniowy.

Po wtóre: to, co działa na wyobraźnię i kreuje festiwalowe przestrzenie, czyli plakat przeglądu – po raz kolejny autorstwa Damiana Styrny. Grafika przynosi miłe skojarzenia z Pegazem, symbolem artystycznego natchnienia. Okiełznany nieco przez naszego Tukana, wzniesie się, mamy nadzieję, na aktorsko-muzyczny Olimp, razem z gośćmi, a przede wszystkim z uczestnikami festiwalowych konkursów, rywalizującymi o Złotego Tukana, Tukana Off, Tukany Dziennikarzy i Publiczności.

A oto mapka tej podróży na wyżyny, czyli kalendarium 42. PPA ze szczególnym uwzględnieniem Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki.

18-27 marca 2022 – w tym terminie odbędzie się 42. Przegląd Piosenki Aktorskiej

15 lutego 2022 – konferencja prasowa, na której ogłosimy program festiwalu

4 lutego 2022 – nieprzekraczalny termin przysyłania formularza zgłoszeniowego KAIP albo prezentacji audio-video w formacie DVD (w przypadku uczestników, którzy z powodu przebywania za granicą nie mogą wziąć udziału w Etapie I).

20 i 21 lutego 2022 – Etap I, czyli przesłuchania konkursowe na Scenie Ciśnień Capitolu

19 marca 2022 – Etap II Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

25 marca 2022 – Etap III, czyli Finał KAIP. Tego dnia dowiemy się do kogo pofrunie Złoty Tukan i kto otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 25 tys. zł. Dowiemy się też, kto zwycięży w Nurcie Off.

Oczywiście na zwyciężczynie/zwycięzców czeka całe stadko Tukanów, przy czym każdy uczestnik Konkursu zakwalifikowany do III Etapu otrzyma nagrodę w wysokości 3 tys. zł.

Jury przyzna następujące nagrody:

  • Grand Prix – statuetka Tukana Złotego i 25 tysięcy złotych
  • statuetka Tukana Dziennikarzy
  • statuetka Tukana Publiczności
  • nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie piosenki polskiej – 10 tysięcy złotych
  • nagroda Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica – 4 tysiące złotych wraz z zaproszeniem do udziału w kolejnej edycji festiwalu Rock & Chanson w Kolonii
  • nagroda Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – sesja nagraniowa w Studiu Nagrań (w tym: nagranie, miks i mastering)
  • nagroda Radia RAM – koncert RAM Session zorganizowany we Wrocławiu i transmitowany na 89,8 FM oraz w Internecie.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

 

Font Resize
Ustawienia kolorów