fbpx

Kaizers Orchestra: European Comeback Tour 2024

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Duża Scena, ul. Piłsudskiego 67
data: 18 marca (poniedziałek) 2024, godz. 19:00
czas: 1 godz. 30 min.
bilety: 140, 120 zł
stroboskop
dym
bardzo głośne dźwięki

Realizatorzy: Johan Berntsen, Øyvind Dahle, Rikart Jensen, Bjarte Solheim, Philip Lindfeldt, Eivind Haugen, Kristine Dahl, Helene R. Skadberg, Roar Aardalen

Wystąpią: Janove Ottesen, Geir Zahl, Terje Winterstø Røthing, Helge Risa, Rune Solheim, Øyvind Storesund

Produkcja PPA: Marta Dzwonkowska

Nawet jeśli nic z tego nie zrozumiemy – niewielu z nas, przyjmijmy bez wstydu, uczyło się w szkole norweskiego dialektu Bryne – zabawa i tak gwarantowana. Bez silenia się na międzynarodową uniwersalność, liderzy zespołu (wokalista Janove Ottesen i gitarzysta Geir Zahl, grający razem już ponad trzydzieści lat), tworzą fascynujący i sugestywny teatr piosenki (informacje na temat tematyki songów podajemy na podstawie materiałów źródłowych z drugiej ręki: mroczne historie związane z mafią, rosyjską ruletką, ruchem oporu, ofiarami wojennymi, żeglarzami i szpitalami psychiatrycznymi, itd., itp.; świat tych piosenek współtworzą tajemnicze postaci, m.in. Mr. Kaizer, na którego cześć zespół przyjął swoją nazwę).
Kaizers Orchestra, z tuzinem albumów i dziesiątkami koncertów, osiągnąwszy sukces w Skandynawii i połowie krajów Europy, w Polsce znana jest koneserom eklektycznej piosenki artystycznej, ale bez obaw: Wrocław widywał już nie takie ekscentryczności. Kto nigdy nie występował na scenie w masce przeciwgazowej, niech pierwszy rzuci kamieniem!

#kaizersorchestra

fot. Stian Andersen

Font Resize
Ustawienia kolorów