fbpx
grafika PPA, autor Damian Styrna

W Finale #41PPA wystąpią…

Decyzją członków Rady Artystycznej Przeglądu Piosenki Aktorskiej – w składzie Justyna Szafran, Konrad Imiela, Mariusz Kiljan, Michał Litwiniec, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski, Bogusław Sobczuk oraz Cezary Studniak, dyrektor artystyczny PPA – w Finale Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki wystąpią:

Dominika Feiglewicz – aktorka, absolwentka krakowskiej PWST, w Teatrze Słowackiego w  Krakowie odpowiada za tworzenie przestrzeni i wydarzeń dostępnych osobom z niepełnosprawnościami. Wykonała w języku migowym „The Pocket Knife” PJ Harvey i „*** nie potrafię”, kompozycję Nameny Lali do tekstu Haliny Poświatowskiej. Akompaniowała jej Natalia Orkisz – śpiew i looper.

41 Przegląd Piosenki Aktorskiej
II Etap Konkursu, Dominika Feiglewicz
fot.Łukasz Giza

LENDA/KOZUB, czyli Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub, małżeństwo muzyków, laureaci 24. OFPA w Rybniku. Zaśpiewali „To, co mam”, kompozycję autorstwa własnego i Marcina Borsa z tekstem Pauliny Lendy-Kozub i „Ej, raz”, tradycyjny utwór z repertuaru Charles’a Aznavoura w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego, oraz na życzenie jury trzecią piosenkę: „Onoda”, kompozycję autorstwa własnego i Marcina Borsa z tekstem Pauliny Lendy-Kozub.

41 Przegląd Piosenki Aktorskiej
II Etap Konkursu, Paulina Lenda-Kozub, Piotr Kozub
fot.Łukasz Giza

Marta Mazurek – aktorka filmowa i telewizyjna, szerokiej publiczności znana z serialu „Wojenne dziewczyny” i filmu „Córki dancingu”. Zaśpiewała „Balladę o sierotce” – utwór tradycyjny – i „The Devil” PJ Harvey w tłumaczeniu Michaliny Olszańskiej. Grała na fortepianie, towarzyszyły jej Maria Klich na lirze korbowej i Katarzyna Kapela na bębnie. 

41 Przegląd Piosenki Aktorskiej
II Etap Konkursu, Marta Mazurek
fot.Łukasz Giza

Michał Murawski – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, Filii w Białymstoku, laureat OFPA Reflektor w Koszalinie. Zaśpiewał „Govindam” Huberta Dobaczewskiego i „The end” The Tiger Lillies. Akompaniował mu Jakub Olszewski – perkusja/ gitara. 

41 Przegląd Piosenki Aktorskiej
II Etap Konkursu, Michal Murawski
fot.Łukasz Giza

 


Paulina Wróblewska – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Zaśpiewała „Małgośkę” Katarzyny Gaertner i Agnieszki Osieckiej, i „Nie pytaj o Polskę” Grzegorza Ciechowskiego. Grała na pianinie, akompaniował jej Rafał Rokicki na gitarze elektrycznej. 

41 Przegląd Piosenki Aktorskiej
II Etap Konkursu, Paulina Wroblewska
fot.Łukasz Giza

Monika Zapaśnik – legniczanka, anglistka, wokalistka i tekściarka, członkini zespołu HuRaban. Zaśpiewała „Gwałć mnie”, własny tekst na podstawie „Rape me” Kurta Cobaina i „Com uczynił?” z muzyką Czesława Niemena i Hanny Włodarczyk, z tekstem Bolesława Leśmiana i Anny Podczaszy, i na życzenie jury trzecią piosenkę: „Kobiety są złe”, kompozycję własną i Hanny Włodarczyk, z własnym tekstem. Akompaniowały jej Hanna Włodarczyk na gitarze klasycznej i Fabiana Raban na kontrabasie. 

41 Przegląd Piosenki Aktorskiej
II Etap Konkursu, Monika Zapasnik
fot.Łukasz Giza

Piotr Zubek – wokalista, zwycięzca wielu festiwali i konkursów wokalnych. Zaśpiewał „Zielony”, kompozycję własną i Dominika Światkowskiego, z własnym tekstem, i „Tnę, tnę, tnę, czyli kariera damskiego fryzjera” Macieja Małeckiego i Grzegorza Wasowskiego, oraz na życzenie jury trzecią piosenkę, „Balladę o późnej starości Don Kichota” Jerzego Derfla i Wojciecha Młynarskiego. Akompaniował mu na fortepianie Dominik Światkowski. 

41 Przegląd Piosenki Aktorskiej
II Etap Konkursu, Piotr Zubek
fot.Łukasz Giza

Finalistki i finaliści otrzymują nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych za wejście do Finału.

Finał Konkursu będzie miał miejsce w Teatrze Muzycznym Capitol w dniu 18 czerwca 2021 r.

Finalistów oceniać będzie jury w składzie: Anna Gacek – dziennikarka muzyczna, Renata Przemyk – wokalistka, Justyna Szafran – aktorka,  Marcin Liber – reżyser i Jacek „Budyń” Szymkiewicz – muzyk

Nagrody w Finale to:

  • Grand Prix 41. PPA – statuetka Tukana Złotego i 25 tysięcy złotych, 
  • statuetka Tukana Dziennikarzy, 
  • statuetka Tukana Publiczności, 
  • nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie piosenki polskiej – 10 tysięcy złotych, 
  • nagroda Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica – 4 tysiące złotych wraz z zaproszeniem do udziału w festiwalu Rock & Chanson w Kolonii, 
  • nagroda Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – 50 godzin sesji nagraniowej w Studiu Nagrań (w tym: nagranie, miks i mastering), 
  • oraz nagroda specjalna Radia RAM – koncert RAM Session, zorganizowany przez Radio RAM we Wrocławiu i transmitowany na 89,8 FM oraz w internecie.

 

Font Resize
Ustawienia kolorów