fbpx

Tomek Lipiński & Goście: Jeszcze będzie przepięknie

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Duża Scena, ul. Piłsudskiego 67
data: 2 kwietnia (niedziela), godz. 18:00
czas: ok. 1 godz. 30 min bez przerwy
bilety: 100, 80 zł

Premiera nowej, jubileuszowej trasy koncertowej jednego z najważniejszych artystów polskiej sceny rockowej. Na scenie także wyjątkowi goście: Mela Koteluk, Vienio i Pelson, Gosia Markiewicz (nagrała promocyjny  singiel z Tomkiem Lipińskim, ukaże się on w marcu 2023), Włodek Kiniorski – legendarny saksofonista, zatańczy Alisa Makarenko. 


produkcja PPA: Grażyna Górka

Wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, lider zespołów: Brygada Kryzys, TILT, Fotoness. Erudyta, grafik, człowiek wielu pasji.*
Poeta, który opisał świat umierającej komuny i rodzącego się kapitalizmu, a ostatnio, w covidowym zamieszaniu, dał nadzieję, że jeszcze będzie przepięknie:

Ten show rozpoczyna cykl koncertów Tomka Lipińskiego, w którego sercu ciągle maj, ale który jakiś czas temu podjął decyzję o zakończeniu estradowej kariery. Jest też – spóźnioną z powodu pandemii – celebracją 40-lecia pracy artystycznej oraz jubileuszem studyjnego debiutu Brygady Kryzys, a więc i hołdem dla zmarłego już prawie pięć lat temu Roberta Brylewskiego, który razem z Lipińskim wystrzelił czarną petardę.

Z cytatów piosenek, które napisał lub tylko zaśpiewał – u schyłku PRL-u jako lider Tiltu, a w III RP jako odnoszący komercyjne sukcesy solista – można by ułożyć antologię rockowych nakazów, zakazów i życiowych zaleceń.

Wiele z nich – napisanych językiem prostym i dosadnym, nigdy zaś wulgarnym – to już skrzydlate słowa polszczyzny. Jako autor słów i muzyki, a do tego wiarygodny wykonawca, Lipiński nigdy nie przestał być kochającym tę robotę amatorem: grał proste akordy i wyśpiewywał zapadające w ucho refreny o ciężarze one-linerów z hollywoodzkich hitów.


*Był także dyrektorem marketingu BMG Poland (1993), redaktorem naczelnym „Aktivista” (2000). Wystąpił w kilku drugoplanowych rolach aktorskich, jest autorem muzyki do kilku filmów dokumentalnych i piosenek filmowych (m.in. do filmów Psy 2, Słodko gorzki, za którą dostał w 1996 nagrodę na XXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i do filmu Reich – wszystkie w reżyserii Władysława Pasikowskiego). Wiceprzewodniczący Rady Fundacji Music Export Poland.


@TomekLipinskiOfficial
@tomek.lipinski.music

fot. Justyna Piaszczyk-Chowaniec / Marek Iwanowski

Font Resize
Ustawienia kolorów