fbpx

Siksa

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Klub Festiwalowy, ul. Piłsudskiego 67
data: 2 kwietnia 2023 (niedziela), godz.
czas: 1 godz. 22:00
bilety: 25 zł

po koncercie gra Igor Pudło

Feministyczny duet na głos, bas, tekst i ciała

SIKSA (słowo z języka jidysz, potocznie i pogardliwie: „młoda dziewczyna postrzegana jako wulgarna, niedoświadczona i niedojrzała”) to feministyczny duet ułożony na głos, bas, tekst i ciała.

Alex Freiheit, czyli pół SIKSY: „… a diablica gruchnie basem” to tytuł legendy, kolędy i mitu w jednym, które sama o sobie napisałam. Nie znajdziecie tu króla podbijającego ziemię, ni orła w gnieździe. Król jest teraz prezesem w korporacji, a orła postanowiono przebranżowić, by nadgonił trochę akcji. W tym nieważne jakim miejscu i nieważne jakim czasie jestem ja, Diablica.

Pożytku ze mnie ni mo, właściwie same kłopoty i w dodatku nie umiem się w języku wysłowić. Ale gdy już to robię to wszystkie za i przeciw mają diablo zgryzoty. I tutaj wkracza niepewna swych mocy Narratorka, z którą zatańczę tak, by była w wymyślaniu wolna. W duecie zamojtamy opowiadane przez innych autorów gwiazdy i ziemie.

Będziemy się wspólnie zmieniać i pieprzyć, a oni niech myślą, że byli w tym lepsi! Od tej pory najstarsze herstoryczki miasta Gwiezdna powiadają, że na tym łez padole mieszka jedna taka, której język podobno do rytmu skakał!

producenci: Michał Litwiniec, Filip Surowiak

fot. Natalia Ławska / Piotr Królikiewicz / Joren Poisquet / Melanie Marsman / Tori Ferenc

Font Resize
Ustawienia kolorów