fbpx

Sages Comme des Sauvages: Luxe misère

miejsce: Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Pawła Włodkowica 7
data: 24 marca 2022, godz. 20:00
czas: 90 min
bilety: 50 zł

Ava Carrère – śpiew, instrumenty perkusyjne, Ismael Colombani – śpiew, instrumenty strunowe, Emilie Alenda – fagot, Nilo Moreira – perkusja

Produkcja PPA: Agnieszka Imiela-Sikora

Zespół nominalnie belgijski (bo powstał w Brukseli i tam ma swoją bazę), ale faktycznie międzynarodowy i bardziej wielokulturowy, niż wynika to z obywatelstw jego członków.

Ava Carrère, która śpiewa i gra instrumentach perkusyjnych, ma korzenie francusko-amerykańskie, dzieciństwo i młodość spędziła podróżując po południu Europy, a artystyczne szlify zdobywała w alternatywnych klubach Berlina. Ismaël Colombani – wokalista i gitarzysta, eksperymentujący z egzotycznymi instrumentami strunowymi – jest w połowie Korsykaninem, a w połowie francuskojęzycznym Belgiem. Émilie Alenda (gra na fagocie i instrumentach klawiszowych) pochodzi z Francji, a perkusjonista Nilo Moreira Lima – z Brazylii.

Jest w ich piosenkach wszystko, czego dusza miłośnika tzw. muzyki świata może zapragnąć: kreolska maloya, karaibskie calypso, brazylijska bossa nova, greckie rebetiko, francuska chanson. Melanż atrakcyjny i beztroski, a przecież to dopiero początek. Bo jest jeszcze w muzyce Mądrych Jak Dzikusy element dobrze nam znanego, brechtowsko-weillowskiego kabaretu, są punkowe manifesty i poetyckie prowokacje. I jest kolorowa maskarada, za którą kryje się troska o świat i jego nieszczęsnych mieszkańców.

Official Web: https://sagescommedessauvages.org
Facebook: https://www.facebook.com/sagesCommeDesSauvages
Instagram: https://www.instagram.com/sages.comme.des.sauvages/?hl=fr
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCSxv2wUIlt1BmFCf4-dNZQw

#sagescommedessauvages

Font Resize
Ustawienia kolorów