fbpx

Projekcja “Wielkiej płyty 1972-2018” 22 lutego w DCF

W oczekiwaniu na Koncert Galowy 43. Przeglądu Piosenki Aktorskiej zaplanowaliśmy z Dolnośląskim Centrum Filmowym akcję promocyjną, która zaprosi Państwa do wyjątkowej podróży w festiwalową przeszłość.

Już 22 lutego o godz. 19:00 w DCF odbędzie się projekcja Gali „Wielka Płyta 1972-2018. Bardzo drogi koncert z okazji pięćdziesiątej ósmej rocznicy taniego budownictwa mieszkaniowego”, którą w 2014 roku wyreżyserowała Agata Duda-Gracz. Zachęcamy zarówno stałych jak i nowych widzów festiwalu do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Będzie to idealna okazja do zasmakowania atmosfery Koncertów Galowych oraz porozmawiania z reżyserką i aktorami „Wielkiej płyty” mi.in. Wojciechem Mecwaldowskim i Cezarym Studniakiem. Spotkanie poprowadzi Jan Pelczar.

Ten Koncert Galowy jest opowieścią o Polakach, wariacją na temat tuwimowskich strasznych mieszczan w strasznych mieszkaniach. W barwnym panopticum mieszkańców klatki C bloku nr 104, na równych prawach znajduje się duch dziadka z Luftwaffe i lokalne dewotki, aktywiści społeczni i homofobi, Murzyn-rasista i kryptogeje. Jest też – jak w każdym bloku – stróż. Anioł Stróż Depresyjny, który nie tyle strzeże mieszkańców, co umacnia ich w wierze, że nic nie ma sensu i nic im się nigdy nie uda.

W obsadzie Gali 35. PPA znalazło się ponad trzydzieści osób: aktorów wrocławskich, warszawskich, krakowskich i łódzkich teatrów, a każda postać gra w tej wspólnocie ważną rolę. Okrutną i śmieszną zarazem fabułę kontrapunktują przeboje polskiej i światowej popkultury w aranżacjach Mai Kleszcz i Wojtka Krzaka, od „Dumki na dwa serca” przez „Ogrzej mnie”, „Niech żyje bal” i „Felicitę”, po „Sunday Bloody Sunday”.

Aranżacje / kierownictwo muzyczne: Wojciech Krzak
Choreografia: Tomasz Wesołowski
Reżyseria światła: Katarzyna Łuszczyk
Asystent reżysera: Agata Schweiger
Producent PPA: Agnieszka Kozak

Fot. Łukasz Giza

Font Resize
Ustawienia kolorów