fbpx

OFF: Gloria Amore Victis

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Scena Ciśnień, ul. Piłsudskiego 67
data: 22 marca 2022, godz. 18:00, 21:00
czas: ok. 75 min
bilety: 1 zł
dym

Zespół DIC.ABC w składzie Weronika Kowalska i Ewa Rucińska: scenariusz, muzyka, reżyseria, światła
Ela Tolak: scenografia, kostiumy, charakteryzacja

Produkcja PPA: Grażyna Górka

W pogrążonym w chaosie i niepewności świecie, w którym to, co prywatne, nagminnie miesza się z tym, co publiczne, a każdy centymetr ciała obywatelek należy do państwa, kobiety buntują się i żądają publicznej debaty nie tylko o swoich organach, ale także o swoich emocjach.
Obywatelki mają dość oficjalnej narracji i domagają się miesięcznic, pomników, memoriałów (zarezerwowanych dotąd dla ofiar powstań, bitew czy narodowych katastrof) także dla serc, złamanych niejednokrotnie w równie dramatycznych i heroicznych okolicznościach.

Dla wszystkich przemęczonych oficjalnymi, narodowymi, polityczno-militarnymi dyskursami proponujemy alternatywną, skrajnie prywatną, karnawałową, współczesną martyrologię czyli „Gloria Amore Victis”!
„Gloria Amore Victis” to feministyczny stand- up muzyczny inspirowany tytułem ironicznej rzeźby Oskara Dawickiego, nawiązującej estetyką do poetyki typowych tablic pamiątkowych „ku czci” i pomników wojennych ofiar, a opiewającą „wszystkich nieszczęśliwie zakochanych”.
DIC.ABC cytuje tę ironię – chcemy podjąć grę z narodową narracją patriotyczną i zaproponować alternatywną, komediową historię polskiej martyrologii, której pierwszym etapem jest miłosne rozstanie!

Czy wojna wokół ma jeszcze sens, gdy tobie nie chce się wstać z łóżka, bo rzucił/a cię dziewczyna/ chłopak?
Czy żołnierz w okopie może mieć doła?
Czy świat na skraju katastrofy może jeszcze iść na grupową terapię?
Czy osobista katastrofa może okazać się ostatnią szansą dla ludzkości?

facebook.com/DIC.ABCFot. Marek Zimakiewicz

 

Font Resize
Ustawienia kolorów