fbpx

Nabór do KAIP

Nieodłącznym elementem Przeglądu Piosenki Aktorskiej jest Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki, na który rusza właśnie nabór zgłoszeń.

Do wzięcia udziału w konkursie zachęca dyrektor artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Cezi Studniak:

Drogie aktorki, aktorzy, wokalistki, wokaliści, studentki i studenci szkół teatralnych i wszelkich szkół wspaniałych, wrażliwcy i wizjonerzy, wszyscy kochający teatr i spełniający się w śpiewaniu. Gorąco zachęcam was do wzięcia udziału w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki, który odbędzie się podczas 43. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Macie wyjątkową okazję wyśpiewać wszystko, co pragnęlibyście przekazać światu. Macie szansę opowiedzieć pieśnią swoją miłość, nostalgię, wrażliwość, filozofię życia, mądrość, frustrację, szaleństwo, piękno i prawdę. Możecie dzięki pieśni opowiedzieć absolutnie o wszystkim, co was inspiruje, motywuje, nakręca. Pieśń ma moc sprawczą. Pieśnią możecie zmienić świat. Nie przegapcie takiej okazji.

Zapraszamy osoby z Polski i z zagranicy, które ukończyły 18 lat.

Na zgłoszenia czekamy do 23 stycznia 2023. Wszystkie szczegóły (formularz, adres, regulamin) znajdziecie TUTAJ.

Bardzo nam zależy, aby podtrzymywać tradycję festiwalu i dbać o jego poziom artystyczny. W tym celu, wymagamy, aby przynajmniej jedna piosenka pochodziła z Kanonu Piosenki Aktorskiej.

Etapy konkursu

Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki składa się z trzech etapów. Wszystkie etapy KAIP odbędą się w Teatrze Muzycznym Capitol. Dwa pierwsze etapy ocenia Rada Artystyczna PPA, a trzeci Jury KAIP. W skład Rady Artystycznej wchodzą: Maja Kleszcz, Justyna Szafran, Konrad Imiela, Mariusz Kiljan, Michał Litwiniec, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski, Bogusław Sobczuk. Członkowie Jury KAIP to: Ralph Kaminski, Anna Kazejak, Filip Łobodziński, Krzysztof Mieszkowski, Joanna Duda.

I etap:

– 5 lutego 2023, Scena Ciśnień, Teatr Muzyczny Capitol – dla wszystkich chętnych, niezrzeszonych z Polski i z zagranicy

– 6 lutego 2023, Scena Ciśnień, Teatr Muzyczny Capitol – dla aktorek/ów, wokalistek/ów, a także studentek/ów wyższych szkół teatralnych i muzycznych z Polski i z zagranicy

II etap: 25 marca 2023, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Teatr Muzyczny Capitol

III etap: 31 marca 2023, Finał KAIP, Teatr Muzyczny Capitol

UWAGA! Osoby, które na stałe mieszkają za granicą i nie mogą pojawić się na I etapie konkursu, mogą wysłać swoje DVD na adres Biura Festiwalowego PPA lub zamieścić swoje zgłoszenie w witrynie YouTube lub Vimeo do 23 stycznia 2023.

Nagrody

Każdy uczestnik konkursu zakwalifikowany do III etapu otrzyma nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych.

Nagrody w Finale:

Grand Prix – statuetka Tukana Złotego oraz 25 tysięcy złotych

Statuetka Tukana Dziennikarzy

Statuetka Tukana Publiczności

Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie piosenki polskiej – 10 tysięcy złotych

Nagroda Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica – 4 tysiące złotych oraz zaproszenie do udziału w kolejnej edycji festiwalu Rock & Chanson w Kolonii

Nagroda Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – sesja nagraniowa w Studiu Nagrań

Nagroda Radia RAM im. Moniki Jaworskiej – statuetka i Tour de RAM – udział laureatki/laureata w wybranych programach i podcastach

Nagroda Dolnośląskiego Centrum Filmowego – 6 tysięcy złotych z przeznaczeniem na promocję medialną laureatki/laureata.

Autorem plakatu 43. PPA jest Damian Styrna – scenograf, grafik, absolwent Wydziału Grafiki ASP w Krakowie, autor wielu scenografii i animacji do koncertów, spektakli i realizacji telewizyjnych.

Font Resize
Ustawienia kolorów