fbpx

Koncert Finałowy

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Duża Scena, ul. Piłsudskiego 67
data: 31 marca (piątek), godz. 16:00, 20:30
czas: ok. 3 godz. z jedną przerwą
bilety: 190, 160, 120 zł

Obie części Koncertu Finałowego można obejrzeć zarówno o godz. 16, jak i 20:30. Koncert o godz. 20:30 kończy się ogłoszeniem werdyktu i wręczeniem nagród.

Część I – Finał Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki – występy finalistek i finalistów

Scenariusz i prowadzenie: Anna Makowska Kowalczyk, Grzegorz Mazoń, Kazio Sponge Scenografia: Mateusz Stępniak
Kierownictwo muzyczne:
Łukasz Pospieszalski

Muzycy: Łukasz Pospieszalski – fortepian, akordeon Piotr Budniak – perkusja Maksymilian Mucha – gitara basowa, kontrabas Dariusz Wafeltowski – gitary Szczepan Pospieszalski – trąbka, syntezator

Produkcja PPA: Agnieszka Kozak

Nazwiska finalistek i finalistów, którzy wystąpią na Dużej Scenie Capitolu tego wieczoru, poznamy późnym wieczorem w sobotę, 25 marca.

W Finale oceniać ich będzie Jury w składzie: Joanna Duda, Ralph Kaminski, Anna Kazejak, Filip Łobodziński i Krzysztof Mieszkowski.

Na finalistki i finalistów czekają:
Grand Prix – statuetka Tukana Złotego i 25 tysięcy złotych,
Statuetka Tukana Dziennikarzy,
Statuetka Tukana Publiczności,
Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie piosenki polskiej – 10 tysięcy złotych.
Nagroda Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica – 4 tysiące złotych oraz zaproszenie do udziału w kolejnej edycji festiwalu Rock & Chanson w Kolonii,
Nagroda Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – sesja nagraniowa w Studiu Nagrań,
Nagroda Radia RAM im. Moniki Jaworskiej – statuetka i Tour de RAM – udział laureatki/laureata w wybranych programach i podcastach,
Nagroda Dolnośląskiego Centrum Filmowego – 6 tysięcy złotych z przeznaczeniem na promocję medialną laureatki/laureata.

Tego wieczoru zostaną też wręczone nagrody w Konkursie Nurtu Off: Tukan Off i Tukan Off Publiczności, oraz Dyplom Mistrzowski Kapituły im. Aleksandra Bardiniego.

Część II – Stany Mieszane – Lena Witkowska i zespół Rejs  recital laureatki Złotego Tukana, Tukana Dziennikarzy i Tukana Publiczności 2022

Wykonawcy:
Lena Witkowska: wokalistka, aktorka, autorka tekstów
Piotr Śnieguła: gitara elektryczna, klarnet, basklarnet, trąbka
Piotr Korzeniak: gitara basowa, elektronika
Daniel Mazurkiewicz: piano, elektronika
Aleksander Kwietniak: saksofon barytonowy, klarnet, lira korbowa,
Tomasz Starowicz: perkusja

Twórcy:
Reżyseria i reżyseria świateł: Michał Ana Nowicki
Współpraca scenariuszowo – koncepcyjna: Agnieszka Glińska
Współpraca interpretacyjna: Halina Jarczyk
Scenografia: Monika Nyckowska
Kostiumy: Daria Krawczyk
Projekcje i wizualizacje: Jana Moroz

 produkcja Koncertu Finałowego: Agnieszka Kozak

W Finale Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki na 42.PPA Lena Witkowska zaśpiewała „Piosenkę psychoanalityczną” z własnym tekstem i muzyką i „No klaszcz” Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego. I rozbiła bank nagród. W jej rękach wylądowały trzy Tukany: Złoty, Dziennikarzy i Publiczności, oraz nagroda Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica.

Jury dziennikarskie doceniło „powrót do tradycji przemyślanej kreacji aktorskiej, wnikliwe studium ekstremalnych stanów psychicznych i stworzenie dwóch radykalnie różnych postaci scenicznych” i – parafrazując tekst jej utworu – podziękowało artystce w imieniu „wszystkich wrażliwców, z którymi świat nie współgra (przez Junga)” .

Lena wraca teraz na Dużą Scenę Capitolu z autorskim materiałem muzyczno-teatralnym, opartym na własnych tekstach i wybranych utworach z poezji Białoszewskiego, Kofty, Tuwima i Osieckiej. Ten koncert to opowieść o tym, jak wiele emocjonalnych stanów, sprzeczności, skrajnych kondycji i pozornie wykluczających się życiowych strategii może pomieścić jeden człowiek. Lena, wokalistka, artystka wizualna, performerka, zmienia się jak w kalejdoskopie zadając pytanie, co to znaczy w dzisiejszym świecie „być sobą”.

#43PPA #KAIP

Font Resize
Ustawienia kolorów