fbpx

Karaś/Rogucki: Ostatni bastion romantyzmu

21:00 KUP BILET
miejsce: Impart, Scena w podwórku, ul. Mazowiecka 17
data: 17 czerwca 2021, godz. 21:00
czas: 1 godz. bez przerwy
bilety: 60 zł

występują: Piotr Rogucki – śpiew, Kuba Karaś – gitara, Wiktoria Jakubowska – perkusja, Kamil Kryszak – gitara

produkcja: Grażyna Górka


KARAŚ/ROGUCKI to duet, który powstał po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę.

Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci jedenastu utworów, które z początkiem 2020 roku trafiły na album, wydany w lutym nakładem wytwórni Kayax. Na płycie znalazł się materiał, który sami artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne. Nietrudno się domyślić, że nie są to jednak zwykłe piosenki o miłości, raczej opowieść o uczuciach w epoce końca cywilizacji, w czasach cybernetycznej zarazy.

Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą i new romantic.  Krytycy podkreślają melodyjność utworów, ich taneczny potencjał, a jednocześnie zatracenie w słowie, dekadencki, schyłkowy klimat treści. Fani twórczości duetu twierdzą, że jest to idealna kooperacja, twórcza, choć bazująca na kontraście jedność, której najbardziej intensywnie można doświadczyć właśnie na koncertach. Czy to będą „Bolesne strzały w serce”? Czy raczej huragan „Katrina” emocji? Bez obaw: znajdzie się też i „Kilka westchnień”, a nawet „Petite Mort”.

 

Odwiedź FB zespołu

Font Resize
Ustawienia kolorów