fbpx

Dylan.pl: No, jak to jest? – piosenki Boba Dylana

miejsce: Teatr Polski, Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego, ul. Gabrieli Zapolskiej 3
data: 21 marca (czwartek) 2024, godz. 19:00
czas: 2 godz.
bilety: 80, 70, 60 zł
rekomendowany wiek: 15+

projekcje wideo i światło: Jędrzej Skajster

Wystąpią: Filip Łobodziński, Marek Wojtczak, Krzysztof Poliński, Tomasz Pfeiffer, Muniek Staszczyk, Paweł Sołtys, Bartosz Łęczycki

Produkcja PPA: Paweł Krupski

Bob Dylan, urodzony w 1941 roku w Minnesocie, jednoosobowo, z gitarą przewieszoną przez ramię i przed publicznością, która z czasem urosła w skali globalnej, wprowadził w życie zasadę wyśpiewaną w odległym kraju dekady po jego debiucie: „Piosenka musi posiadać tekst”. Za to – między innym – dostał literackiego Nobla, do czego, jak wiadomo, zachował zdrowy dystans.
Jeżeli komuś w muzyce popularnej zawdzięczamy tzw. piosenkę z tekstem, to właśnie Dylanowi – przekonuje Filip Łobodziński, pieśniarz, dziennikarz i od lat niestrudzony propagator i kongenialny tłumacz Dylana. – Przed nim słowa w piosence służyły jako podpórka melodii. Bywały ładne, ekscytujące, wpadające w ucho. Dopiero Dylan sprawił, że mogą być ważne.
Dylana po polsku śpiewały już gwiazdy i debiutanci, wyjadacze estrady i amatorzy z gitarami przy górskich ogniskach. Dylan.pl porządkuje sytuację na tym sporadycznie uprawianym poletku i prezentuje Amerykanina jako twórcę o wielu obliczach, odsłonach i nastrojach; twórcę osobnego, niepodobnego do innych, stawiającego wyzwania i idącego zawsze własną drogą.

#dylanpl

fot. Piotr Tabencki

Font Resize
Ustawienia kolorów