fbpx

43. Przegląd Piosenki Aktorskiej

43. Przegląd Piosenki Aktorskiej planujemy w dniach 24 marca – 2 kwietnia 2023. Program festiwalu ogłosimy w styczniu 2023.

Przegląd Piosenki Aktorskiej to festiwal poświęcony w całości sztuce piosenki w teatrze. Dziś na scenie – nie tylko musicalowej, ale także, a może przede wszystkim, w teatrze dramatycznym – piosenka nie jest już tylko dodatkiem. To pełnoprawny sposób prezentacji myśli twórczej, czasem istotniejszy niż słowo mówione. Wrocławski festiwal pozwala obserwować, jak muzyka i słowo wzajemnie się uzupełniają i współtworzą nową jakość.

Co roku gościmy we Wrocławiu wielu znakomitych artystów teatru i piosenki z Polski i zagranicy. Łączy ich jedna wspólna cecha: charyzma w interpretacji piosenek. Do tej pory gościliśmy we Wrocławiu między innymi: Jamiego Culluma, Laurie Anderson, Marianne Faithfull, Nicka Cave’a, Patricię Kaas, The Tiger Lillies, Antony’ego (and the Johnsons), Gogol Bordello, Amandę Palmer, The Magnets, Brendana Perry’ego, Lisę Gerrard, Johna Cale’a, Marka Lanegana, a także zespół legendarnego Berliner Ensemble z „Operą za trzy grosze” w reż. Roberta Wilsona, „Muszkę owocówkę” w reż. Christopha Marthalera z teatru Volksbuehne czy „Wojnę” w reż. Vladimira Pankova (Chekhov International Theatre Festival i Edinburgh International Festival we współpracy z SounDrama Studio).


Przegląd Piosenki Aktorskiej jest finansowany przez Miasto Wrocław
Organizatorem Przeglądu jest Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu
Dyrektor Artystyczny PPA: Cezary Studniak
Główny Producent PPA: Paweł Krupski
Rada artystyczna PPA: Maja Kleszcz, Justyna Szafran, Konrad Imiela, Mariusz Kiljan, Michał Litwiniec, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski, Bogusław Sobczuk

Font Resize
Ustawienia kolorów