fbpx

#42PPA na półmetku

Za nami pięć dni festiwalowych koncertów i spektakli i pięć wieczorów klubowych spotkań z artystami. Po mocnym otwarciu litewskim spektaklem Agaty Dud-Gracz („Między nogami Leny, czyli Zaśnięcie Najświętszej Marii Panny według Michelangela Caravaggia” z Kłajpedzkiego Teatru Dramatycznego), widzowie PPA obejrzeli jak dotąd sześć koncertów w Capitolu, Piekarni i Starym Klasztorze i osiem spektakli nurtu off na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego i w podziemiach Capitolu. Wystąpili: Maria Peszek, Krzysztof Zalewski z siostrami Przybysz, Sarah McCoy i John Grant, a Mai Kleszcz, śpiewającej teksty Bogdana Loebla, towarzyszył Mariusz Wilczyński z animacjami na żywo.

Zapraszamy do oglądania kolejnych odcinków Telewizji Festiwalowej –tu i na festiwalowym Facebooku.

Próby w Capitolu i w Polskim

W Teatrze Muzycznym Capitol trwają przygotowania do Koncertu Finałowego – pierwsza część, „Donosy rzeczywistości” to spektakl muzyczny; do tekstów Mirona Białoszewskiego skomponował specjalnie muzykę Mateusz Pospieszalski. W obsadzie Jan Peszek, Renia Gosławska, Karolina Czarnecka, Jan Jakub Monowid, Ralph Kaminski, Mateusz Pospieszalski i Król. W drugie części wystąpią finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Całość reżyseruje Jerzy Jan Połoński.

Na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego próby do Gali prowadzi Martyna Majewska. Koncert Galowy pt „WITAMY W ŚWIĄTYNI SZTUKI, słuchajcie, a będzie wam dane” grany będzie w sobotę i w niedzielę, a wezmą w nim udział Justyna Antoniak, Paulina Gałązka, Kaja Janiszewska, Kasia Moś, Madlen Revlon, Ewa Szlempo-Kruszyńska, Magda Umer, Marta Ziółek, Maciej Musiałowski, Bartosz Porczyk, Cezary Studniak, Michał Szpak oraz Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej (przygotowanie chóru: Małgorzata Sapiecha-Muzioł), studenci Akademii Sztuk Teatralnych i Studium Musicalowego Capitol.


Zalewski śpiewa Niemena, fot. Łukasz Giza


Sarah McCoy, fot. Tomasz Walków


Gloria Amore Victis, fot. Łukasz Giza


Lalki, fot. Tomasz Walków

Font Resize
Ustawienia kolorów