fbpx
Logo PPA - czarno-biała stylizowana sylwetka tukana z czerwonym dziobem

Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki: II etap

miejsce: Teatr Muzyczny Capitol, Duża Scena, ul. Piłsudskiego 67
data: 11 czerwca 2021, godz. 17:00
czas: ok. 4 godz. 30 min
bilety: 80 i 60 zł, dostęp online (na żywo): 25 zł

prowadzenie: Ścibor Szpak
scenografia: Mateusz Stępniak
produkcja PPA: Agnieszka Kozak

Przed publicznością w Capitolu wystąpili:

Piotr Bumaj, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie. Zaśpiewał dwie piosenki: „Rejtan, czyli raport ambasadora” Jacka Kaczmarskiego i „Ukrainę” (znaną też jako „Hej sokoły”, kompozycję Macieja Kamieńskiego z tekstem anonimowego autora). Akompaniowali mu Radosław Ułoga, Maciej Marcinkowski, Piotr Poprawski, Kamil Żuchowski (fortepian, bas, perkusja, saksofon, flet prosty).

Malwina Czekaj – aktorka Teatru Baj w Warszawie, laureatka nagrody im. Leona Schillera. Zaśpiewała „Oczy kamienic” zespołu L. Stadt i Konrada Dworakowskiego, i „Filmową miłość” Artura Rojka z repertuaru Myslovitz. Akompaniował jej Patryk Kraśniewski na fortepianie.

Duet wokalno-instrumentalny Kamil Owczarek i Patrycja Mizerska. Oboje są absolwentami Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zaśpiewali własną kompozycję „Leżenia” do słów Mirona Białoszewskiego i „Czemu wciąż jest czwartek” zespołu Pogodno. 

Marta Dzwonkowska – wokalistka Girls on Fire, aktorka, anglistka, związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Zaśpiewała „Wiersze Mateusza”, kompilację wybranych publicznych wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego z muzyką Łukasza Damrycha i „Naprawdę nie dzieje się nic” Grzegorza Turnaua i Michała Zabłockiego. Akompaniowali jej: Łukasz Damrych – instrumenty klawiszowe, Wojciech Buliński – perkusja, Wojciech Bergander – gitara basowa.

Dominika Feiglewicz – aktorka, absolwentka krakowskiej PWST, w Teatrze Słowackiego w  Krakowie odpowiada za tworzenie przestrzeni i wydarzeń dostępnych osobom z niepełnosprawnościami. Wykonała w języku migowym „The Pocket Knife” PJ Harvey i „*** nie potrafię”, kompozycję Nameny Lali do tekstu Haliny Poświatowskiej. Akompaniowała jej Natalia Orkisz – śpiew i looper.

Adrianna Górka – wokalistka, absolwentka Studium Musicalowego Capitol, uczestniczka V edycji Voice of Poland, laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Zaśpiewała „Czerwone majtki” Tymona Tymańskiego ze wstawkami muzycznymi z „Trupa Joe” Nicka Cave’a i „Kto modli się za kogo” Romana Kołakowskiego z tekstem Edwarda Stachury. Akompaniował jej Michał Hadasik na fortepianie.

Dominika Kierpiec-Kontny – wokalistka i wiolonczelistka, kompozytorka i songwriterka w zespole SĄSTĄD, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Entuzjastka kultury Górnego Śląska – autorka projektu „Śląsko Bajarka”. Z Rafałem Kierpcem, który akompaniował jej na looperze, zaśpiewali „Jestem zdrowy” Maksymiliana Myszkowskiego, Karola Poziemskiego i Borysa Przybylskiego, i „Kołysankę dla okruszka” Seweryna Krajewskiego i Agnieszki Osieckiej.

Paweł Kowalczyk – czyli Kovalczyk, producent, kompozytor, autor tekstów, laureat wielu konkursów i przeglądów piosenek. Zaśpiewał „Patointeligencję” Maty, w aranżacji własnej i Filipa Kuncewicza i „Tango w domu wariatów” Astora Piazzolli w aranżacji Patryka Sztabińskiego, z tekstem Michała Zabłockiego. Akompaniował mu Patryk Sztabiński na akordeonie.

Jowita Kropiewnicka – studentka Akademii Teatralnej w Warszawie, laureatka konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Zaśpiewała „Dziewczynę Judasza” Jakuba Gawlika i Sławomira Narlocha i „Ophelię” Michała Lisa i Marii Peszek.

Dorota Kuziela-Brudzińska – songwriterka, kompozytorka, poetka, multiinstrumentalistka, laureatka Grand Prix im Jonasza Kofty na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA. Akompaniując sobie na skrzypcach, zaśpiewała „Hymn o miłości” z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian z muzyką Czesława Niemena i własną kompozycję „Cichuteńko”.

LENDA/KOZUB, czyli Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub, małżeństwo muzyków, laureaci 24. OFPA w Rybniku. Zaśpiewali „To, co mam”, kompozycję autorstwa własnego i Marcina Borsa z tekstem Pauliny Lendy-Kozub i „Ej, raz”, tradycyjny utwór z repertuaru Charles’a Aznavoura w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego, oraz na życzenie jury trzecią piosenkę: „Onoda”, kompozycję autorstwa własnego i Marcina Borsa z tekstem Pauliny Lendy-Kozub.

Marta Mazurek – aktorka filmowa i telewizyjna, szerokiej publiczności znana z serialu „Wojenne dziewczyny” i filmu „Córki dancingu”. Zaśpiewała „Balladę o sierotce” – utwór tradycyjny –  i „The Devil” PJ Harvey w tłumaczeniu Michaliny Olszańskiej. Grała na fortepianie, towarzyszyły jej Maria Klich na lirze korbowej i Katarzyna Kapela na bębnie. 

Katarzyna Miednik – wokalistka, kompozytorka i autorka, laureatka wielu polskich i międzynarodowych festiwali, dyplomantka Studium Musicalowego Capitol. Zaśpiewała „Człowieku, jak masz żyć” Kurta Weilla i Bertolta Brechta w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego i autorską kompozycję „Tango”. Akompaniowali: jej Łukasz Damrych – fortepian, Wojtek Bergander – kontrabas, Wojtek Buliński – perkusja. 

Jakub Mieszała – absolwent wrocławskiego Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych. Zaśpiewał „XI” zespołu „Buldog” do słów Stanisława Barańczaka i „Dobranockę” Zenka Kupatasy. Akompaniowali mu Tomasz Gadzina na akordeonie, Miłosz Andrzejewski na altówce i Dawid Jędrzejczyk na gitarze akustycznej.

Patrycja Mizerska – wokalistka, absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej, nagradzana na wielu polskich i międzynarodowych festiwalach. Zaśpiewała „Bierną”, kompozycję własną i Kamila Owczarka, i „Why did you stop loving me” Czesława Niemena z repertuaru zespołu SBB. Akompaniowali jej Kamil Owczarek na wiolonczeli i Stanley Łopuszyński na fortepianie.

Michał Murawski – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, Filii w Białymstoku, laureat OFPA Reflektor w Koszalinie. Zaśpiewał „Govindam” Huberta Dobaczewskiego i „The end” The Tiger Lillies. Akompaniował mu Jakub Olszewski – perkusja/ gitara. 

Kinga Rutkowska – absolwentka Wydziału Wokalistyki Estradowej łódzkiej Akademii Muzycznej, reprezentuje Klub Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie. Zaśpiewała „Nim przyjdzie wiosna” Czesława Niemena z tekstem Jarosława Iwaszkiewicza i „Odwrót” Jerzego Satanowskiego i Jana Wołka. 

Judyta Wenda – aktorka, wokalistka, NOWA SCENA w Bydgoszczy. Zaśpiewała „Biegnij dalej sam” z muzyką Piotra Emade Waglewskiego i Mariusza Obijalskiego i tekstem Bartka Fisza Waglewskiego i „Radość o poranku” Jonasza Kofty z muzyką Juliusza Loranca. Akompaniowali jej  Ignacy Jan Wiśniewski – instrumenty klawiszowe, Bartek Werachowski – gitara basowa.

Paulina Wróblewska – studentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Zaśpiewała „Małgośkę” Katarzyny Gaertner i Agnieszki Osieckiej, i „Nie pytaj o Polskę” Grzegorza Ciechowskiego. Grała na pianinie, akompaniował jej Rafał Rokicki na gitarze elektrycznej. 

Monika Zapaśnik – legniczanka, anglistka, wokalistka i tekściarka, członkini zespołu HuRaban. Zaśpiewała „Gwałć mnie”, własny tekst na podstawie „Rape me” Kurta Cobaina i „Com uczynił?” z muzyką Czesława Niemena i Hanny Włodarczyk, z tekstem Bolesława Leśmiana i Anny Podczaszy, i na życzenie jury trzecią piosenkę: „Kobiety są złe”, kompozycję własną i Hanny Włodarczyk, z własnym tekstem. Akompaniowały jej Hanna Włodarczyk na gitarze klasycznej i Fabiana Raban na kontrabasie. 

Piotr Zubek – wokalista, zwycięzca wielu festiwali i konkursów wokalnych. Zaśpiewał „Zielony”, kompozycję własną i Dominika Światkowskiego, z własnym tekstem, i „Tnę, tnę, tnę, czyli kariera damskiego fryzjera” Macieja Małeckiego i Grzegorza Wasowskiego, oraz na życzenie jury trzecią piosenkę, „Balladę o późnej starości Don Kichota” Jerzego Derfla i Wojciecha Młynarskiego. Akompaniował mu na fortepianie Dominik Światkowski.Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki składa się z trzech etapów. W dwóch pierwszych etapach wykonawców ocenia Rada Artystyczna PPA: Maja Kleszcz, Justyna Szafran, Konrad Imiela, Mariusz Kiljan, Michał Litwiniec, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski, Bogusław Sobczuk.

I etap – przesłuchania (bez udziału publiczności) – 2 i 3 lutego 2020 – Wrocław, Scena Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol

II etap – 11 czerwca 2021, Wrocław, Duża Scena Teatru Muzycznego Capitol

III etap – Finał – 18 czerwca 2021, Wrocław, Duża Scena Teatru Muzycznego Capitol


Nagrody w Konkursie

To 3 tysiące złotych dla każdego uczestnika Konkursu zakwalifikowanego do Finału, a dla zwycięzców:

  • Grand Prix – statuetka Tukana Złotego i 25 tysięcy złotych
  • statuetka Tukana Dziennikarzy
  • statuetka Tukana Publiczności
  • nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie piosenki polskiej – 10 tysięcy złotych
  • nagroda Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica – 4 tysiące złotych wraz z zaproszeniem do udziału w 28. edycji festiwalu Rock & Chanson w Kolonii
  • nagroda Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – 50 godzin sesji nagraniowej w Studiu Nagrań (w tym: nagranie, miks i mastering)
  • nagroda specjalna Radia RAM – koncert RAM Session, zorganizowany przez Radio RAM we Wrocławiu i transmitowany na 89,8 FM oraz w internecie
Font Resize
Ustawienia kolorów